Otel Odasıyla İlgili Bilmeniz Gerekenler

Tatiliniz sırasında otel odanız geçici olarak eviniz olsa da asla kendi eviniz kadar temiz ve güvenli olamaz. Peki otel odalarında nelere dikkat etmelisiniz?

otel odası

Valizinizi Nerede Açtığınıza Dikkat Edin!

Odanıza vardığınızda, bavulunuzu açmak için öncelikle ortalığa bir göz gezdirin! Ahşap raflardan uzak durun yoksa başınız tahtakurularıyla derde girebilir. Banyonun zeminini kontrol edin eğer temiz görünüyorsa bavulu orada açmak çok daha doğru olacaktır.

 

valizi açtığınız yere dikkat edin

 

Su Isıtıcılarına Güvenmeyin!

su ıstıclarına güvenmeyin

Sektör uzmanları su ısıtıcaları, çay - kahve makinelerine karşı sizleri uyarıyor! Temiz görünselerde odada daha önce kalanların onu nasıl kullandığını bilmediğiniz için onları kullanmamanız tavsiye ediliyor. 

 

Odadaki En Kirli Nesneden Uzak Durun!

Odanızdaki en kirli şeylerden biri  de televizyon kumandası çünkü temizlikçiler onları asla temizlemiyor! Odada bir sürü kişi konaklıyor ve televizyon kumandası da her gün elden ele geçen kağıt paralar kadar bakteri taşıyabilir.

En güzeli yanınızda bakteri önleyici ve alkollü ıslak mendil taşımanızdır. Böylece kullanmak istediğiniz televizyon kumandasını silebilirsiniz. Bir diğer seçenek de akıllı telefonunuzu televizyonu kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Ya da en garanti yol olarak televizyondan uzak durabilirsiniz.